Главная » Общество » Алгорит по подачі заяви про злочин до поліції

Новость опубликована: 02.09.2016

Алгорит по подачі заяви про злочин до поліції

zayava

Алгорит по подачі заяви про злочин до поліції

Кожен з громадян України може попасти в ситуацію, коли доведеться писати заяву в поліцію про скоєння злочину. Це може статися, якщо ви стали свідком правопорушення або жертвою вчиненого злочину. Для того, щоб дати хід розслідуванню і добитися справедливого покарання злочинця, свідок або потерпілий мають подати в поліцію заяву, в якій будуть докладно викладені обставини правопорушення та описана особа, яка вчинила цей злочин.

Якщо ви попали в ситуацію, яка вимагає написання заяви про скоєння злочину, вам бажано знати деякі тонкощі, що стосуються написання цієї заяви.

 

Говорячи про те, як написати заяву про вчинення злочину до поліції, то конкретних вимог щодо її змісту та форми в законодавстві не передбачено. Проте в ч.5 ст.214 КПК вказується перелік відомостей, які вносяться в Єдиний реєстр досудових розслідувань в разі прийняття заяви про вчинення кримінального правопорушення. Таким чином можна зробити логічний висновок про те, які відомості повинна містити дана заява.

Отже, враховуючи вищенаведене, заява про вчинення злочину повинна містити:

  • назву органу, до якого подається зава;
  • прізвище, ім’я, по батькові (найменування) потерпілого, або заявника;
  • короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення (злочину);
  • попередню правову кваліфікація кримінального правопорушення (злочину) з зазначенням статті (частини статті) Кримінального кодексу України;
  • дату та підпис.

Після написання заяви, її потрібно подати до відповідного правоохоронного органу. Так, прийняття заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення (злочини) та інші події незалежно від місця і часу їх учинення, повноти отриманих даних, особи заявника здійснюється цілодобово і невідкладно тим органом поліції, до якого надійшла заява (Інструкція про порядок ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події від 06.11.2015).

Також, згідно з Інструкцією:

  • При особистому поданні заяви до поліції уповноважений працівник чергової частини або інша службова особа в кімнаті для приймання громадян реєструють заяви в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події (далі –ЄО), також заяви вносяться до інтегрованої інформаційно-пошукової системи з усіма відомостями з журналу ЄО.;
  • особа, яка подає заяву, під підпис попереджається про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, передбачену статтею 383 Кримінального кодексу України;
  • уповноважений працівник чергової частини оформляє талон-повідомлення і видає його заявнику;
  • якщо злочин було здійснено із застосуванням насильства, уповноважений працівник чергової частини також зобов’язаний надати потерпілому направлення на судово-медичну експертизу для визначення ступеня отриманих тілесних ушкоджень.

Так, відповідно до с.1 ст.214 КПК слідчий, невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

 

Пам’ятайте, що від того, наскільки повно будуть викладені обставини злочину у поданій вами заяві, залежить подальший хід розслідування даного кримінального правопорушення. Намагайтеся пригадати найменші деталі, пов’язані із подією – інколи вирішальними для слідства можуть виявитись такі обставини, яким ви не надали особливого значення.

Також бажано не зволікати із поданням заяви – чим швидше правоохоронні органи будуть повідомлені про скоєння злочину, тим більше шансів швидко затримати правопорушника. Будьте пильними та відповідальними – і завдяки вам злочинець не залишиться безкарним!

Підготовлено юристами АО «Бачинський,Коломієць та партнери» -

читайте также: